החזרי מס – זכותך לקבל
האם גם אתה שמעת על קרוב משפחה, ידיד או בן דוד רחוק שקיבל ממס הכנסה אלפי שקלים? האם תהית האם גם לך מגיע, וגם אתה זכאי?
החזרי מס ממס הכנסה נוגעים בעיקר לשכירים שבינינו, אך גם לאנשים שנדרשים להגיש דו"חות למס הכנסה, כגון עצמאים, פנסיונרים שיש להם רווחים של ניירות ערך ועוד. אחד התנאים הבסיסיים לזכאות להחזר מס הוא תשלום מס הכנסה בעצמו. כלומר, אם אתה משלם מס הכנסה ממשכורתך, רוב הסיכויים שמגיע לך כסף. למרבה הצער, מס הכנסה לא עושה את החישוב עבורך ולא ידאג להביא לך את הכסף. הפתגם הידוע "אם אין אני לי מי לי", תקף גם כאן. אם אתה לא תדאג לכסף, אף אחד אחר לא ידאג בשבילך.

החזרי מס- באילו מקרים?
אדם זכאי להחזר ממס הכנסה במקרים רבים, למשל: אבטלה, מחלה (חלילה),החלפת מקומות עבודה, מתן תרומה חודשית בעלות גבוהה, משפחה חד הורית, השקעה בשוק ההון, רכישת ביטוח משכנתא ועוד. כל אחד יכול וצריך לבדוק האם הוא עונה על הקריטריונים, והאם מגיעים לו החזרי מס על פי חוק. הזכאותלהחזר יכולה להתבצע עד שש שנים לאחור. כלומר, אם בשנת 2010 ניסינו לקבל החזר- נוכל לקבל את הסכום שנשמר בבנק עבור השנים 2004-2009.

לא עד כדי כך קשה
תחום החזרי מס וההתעסקות עם מס הכנסה, יוצר אצל אנשים רבים תחושות מעורבות של רתיעה ובלבול. הבירוקרטיה במשרדי הממשלה מוכרת לכולנו, ולא לכולם יש את הזמן והכוח להתעסק עם תהליך מורכב כל כך.
כדי שבכל זאת לא נפסיד סכום כסף נכבד, מומלץ לערוך בדיקה לקבלת החזר מס באמצעות חברה מקצועית. במקום שתחפשו אחר הניירת הרלוונטית, חברות למימוש זכויות יוכלו לעשות זאת עבורכם. בנוסף, תוכלו להתייעץ עם חברה למימוש זכויות באשר לסכום שתוכלו לקבל ממס הכנסה. התהליך הופך להיות פשוט וקל, ותוך זמן קצר תוכלו לקבל את הכסף המגיע לכם. תאמינו או לא, מדובר בסכומים מכובדים לכל הדעות. מחיר ההחזר הממוצע לשכיר רווק עומד על 8000 ₪!, מחיר ממוצע לשני בני הזוג- 16,000 ₪ וגרוש המשלם דמי מזונות יכול לזכות להחזר בסך 12,000 ₪!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים