למי ישנה זכאות להחזר מס?

פקודת מס הכנסה היא החוק באמצעותו נגבה מכל תושב ישראל, שכיר ועצמאי כאחד, מס הכנסה על עבודתו. המס נקבע על פי דרגות שכר שונות וכן על פי מצבים ונתונים של כל אדם באופן אינדיווידואלי, כאשר אוכלוסיות מסוימות יזכו להקלות במס הכנסה, כמו למשל אנשים עם מצב רפואי מסוים או מצב משפחתי.ישנם כאלו שפטורים ממס הכנסה, על פי התנאים אותם קבע החוק, כמו למשל חיילים משוחררים במשך 3 שנים מיום שחרורם, ושכירים שמרוויחים משכורת חודשית נמוכה מחמשת אלפים שקלים.

בשנים האחרונות הובא לידיעתנו כי ייתכן ששילמנו למס הכנסה תשלומים גבוהים ממה שהיינו צריכים, ועל כן רבים דורשים החזרי מס. קמפיינים רבים פורסמו בנושא, ואף אנשים רבים מהתחום אף מוכנים לעזור בחינם לאזרחי ישראל. כל אחד יכול לברר אם הוא זכאי להחזר מס, על ידי עמידה בתנאים מסוימים.דוגמא לזכאות להחזר מס היא אם לא ידעתם כי אתם משתייכים לקבוצה מסוימת הזכאית להקלות.

בירור זכאות להחזר מס

בירור זכאות להחזר מס תוכלו לעשות אצל כל בעל מקצוע וגוף בתחום, עוד טרם הפנייה לפקיד השומה במס הכנסה. אם זאת אין החובה לכך, ותוכלו ישירות להגיש בקשה למס הכנסה. עם זאת, רבים מעדיפים לצבור ידע בנושא ולהיעזר בעורכי דין או יועצי מס, על מנת לעמוד נגד מס הכנסה במידה וזה שולל את בקשתו.

ישנם אף שנעזרים לכל אורך התהליך בעזרתם של עורכי דין ויועצי מס, על מנת להקל על התהליך, במיוחד עתם העובדה כי לרובנו אין בקיאות בנושא, אם בכלל. עם זאת, תוכלו לקבל מידע רב על זכאות להחזרי מס באינטרנט, אשר מפורטים בחינם גם באתרים של עורכי דין, מעין שירות לציבור.

אם אתם זכאים להחזר מס, עליכם לפנות לפקיד השומה במס הכנסה ולהגיש בקשה. לשם כך תצטרכו להגיש מסמכים מסוימים. לאחר מכן מס הכנסה יבחן את בקשתכם, ואם אכן אתם עומדים בדרישות לזכאות להחזר מס, יועבר הכסף לחשבונכם האישי. תהליך זה נע בין חצי שנה לתשעה חודשים, אך לעתים אף יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים