מהם החזרי מס לשכירים?

על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם המקבל משכורת חודשית שגובהה מעל כ – 5000 שקלים, מחויב בתשלום מס הכנסה. על פי החוק מדובר על כעשרה אחוזים מן המשכורת, אך נקבעו מדרגות מסוימות ונקודות זכות המקלות בתשלום המס, על פי שיוך לקטגוריה מסוימת. דוגמא מוכרת לכך היא חייל משוחרר, אשר למשל פטור מתשלום מס. גם הורים חד הוריים יזכו להקלות, תושבי יישובי ספר ועוד.

בשנים האחרונות עלה למודעות הציבור נושא החזרי המס לשכירים, כאשר התברר כי רבים שילמו יותר ממה שהיו צריכים. קמפיינים רבים יצאו בנושא, וכיום רבים מבררים את הזכאות שלהם לקבלת החזרי מס, כשלעתים מדובר בסכומים גדולים מאוד.

לא כל שכיר זכאי להחזר מס, אלא לכך יש קריטריונים ברורים מאוד, ולשם כך נוכל להיעזר במידע באינטרנט, ביועצי מס, עורכי דין וכל מומחה אחר בתחום. החזר מס לשכירים תוכלו לקבל באמצעות פנייה לפקיד שומה במס הכנסה.

מה הם התנאים לקבלת החזרי מס לשכירים?

הסיבה העיקרית בגללה תהיו זכאים להחזר מס שכיר היא באמצעות השתייכותכם לקטגוריה אשר זכאית להקלות מס, כאשר בסופו של דבר לא קיבלתם את ההקלות או לא ידעתם כי הינכם זכאים להשתייך לאותה קטגוריה.

רבים אינם יודעים, אך גם אם אינכם עובדים תקופה מסוימת, עדיין הינכם זכאים להחזרי מס לשכירים, בניגוד לדעה הרווחת. מס הכנסה מחושב על פי ממוצע שנתי, ולכן אין התייחסות לחודשים מסוימים שלא הייתה לכם הכנסה או הכנסה נמוכה מ – 5000 שקלים. אם אתם נמנים עם אנשים אלו, תוכלו לברר אם אתם זכאים להחזר מס.

דרך נוספת לברר האם הינכם זכאים להחזר מס, הוא באמצעות מענה על שאלון החזרי מס אותו תוכלו למצוא בקלות באינטרנט. פעמים רבות אפילו השקעות מסוימות בבורסה יזכו אתכם בהחזר מס לשכירים. יש לציין כי אם אינכם מקבלים משכורת חודשית של כחמשת אלפים ומעלה, מראש לא נלקח מכם מס הכנסה ולכן לא תהיו זכאים להחזרי מס לשכירים.כמו כן, כמובן שאין להסתמך אך ורק על השאלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים