כיצד מבצעים חישוב החזר מס?

בשנים האחרונות נושא החזרי המס הפכו לנפוצים מאוד, כאשר נעשים קמפיינים בנושא ואף הוקמו גופים פרטיים מיוחדים לכך. כשמדברים על החזרי מס, מדברים על החזרים של תשלומים למס הכנסה, כאשר מסתבר כי היו גבוהים יותר ממה שבפועל שכיר או עצמאי היו אמורים לשלם במהלך השנה. החזרי המס נעשים בסמוך לשנה החולפת, ולכן נראה כי רבים בודקים את זכאותם בכל שנה.

תוכלו לברר את זכאותכם להחזר מס, ואף לחשב את החזר המס מראש, טרם קבלת התשובה ממס הכנסה או אפילו טרם הגשת הבקשה. ישנם כאלו שעושים זאת באמצעות עורכי דין, יועצי מס או גופים המבצעים שירותים פיננסיים, וישנם את אלו המסתפקים במחשבונים המצויים באתרי אינטרנט רבים.

כיצד הכי כדאי לבצע חישוב החזר מס?

כל אחד יכול לבחור את השיטה הנוחה לו לחישוב החזר מס. אחת הסיבות למשל שאנשים בוחרים במחשבונים האינטרנטיים היא בגלל עצם העובדה כי המחשבון חינמי, זמין, ומאפשר לקבל לפחות תמונה כללית, למרות שמדובר במחשבונים לרוב מדויקים ואמינים ולכן ניתן לקבל דווקא את התמונה המלאה.

ישנם שיחשבו החזרי מס במחשבונים האינטרנטיים ללא קשר לשימוש בשירותיהם של יועצים פיננסיים. בדרך כלל אנשים יעשו זאת טרם הפנייה אליהם, ורק כדי לבצע בדיקה ראשונית לאחר בדיקת זכאותם על ידי שאלון החזר המס, אותו ניתן למצוא גם ברשת.

כמובן כי חישוב החזר מס יעשה מס הכנסה בעת הגשת בקשתכם, כך שלכם אין את החובה לחשב זאת לבדכם. עם זאת, לרבים מדובר בכלי יעיל והרי שאין מה להפסיד בכך, שכן הוא חינם לכל גולש, ומספק לפחות תמונה חלקית כפי שצוין קודם לכן.

מי שאינו סומך על מחשבונים אלו ואינם מעוניינים לחכות לתשובתם של מס הכנסה, יפנו למומחים לחישוב החזרי המסים שלהם. זאת גם על מנת להשוות בין התוצאות, שכן קרה שהסכום להחזר ממס הכנסה לא תאם לבדיקתם של יועצי המס שאנשים שכרו.

נראה כי אין דרך טובה או יותר פחות לחישוב החזר מס, אלא על פי רצונו של כל אחד, וכן על פי יכולתו הכספית. לא כולם יכולים או מעוניינים לשכור מומחה לכך, ולכן המחשבונים האינטרנטיים יהיו הפתרון האולטימטיבי לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים